Alla Andriushchenko
Adjudicator
Troy Baeten
Adjudicator
Elena Bahcheva-Kosovich
Adjudicator
Michelle Barry
Adjudicator
Jennifer Battle
Adjudicator
Daniele Bellani
Adjudicator
Tommy Belmontez
Adjudicator
Lania Berger
Area Assistant Chairperson
Luca Bognanni
Adjudicator
Anna Borshch
Adjudicator
Giuseppe Breda
Floor Coordinator
Victoria Brown
Adjudicator
Kyle Campbell
Adjudicator
Claudia Carli
Floor Coordinator
Kimberley Carroll
Area Chairperson
Tara Christensen
Ron Christy
Adjudicator
Marco Ciboci
Adjudicator
Russ Clark
Adjudicator
Carol Clark
Adjudicator
John Clark
Adjudicator
Thomas Coghlan
Adjudicator
Troy Collett
Digital Media
Todd Combs
Adjudicator
Patty Contenta
Adjudicator
Isabelle Cosby
Event Steward
Charles Cox
Music
Ylenia Dalla Bona
Floor Coordinator
Stefania Dallari
Adjudicator
Juan de Dios Garcia
Adjudicator
Juan de Dios Garcia.
Master of Ceremonies
Jill DeMarlo
Adjudicator
Wendy Denysenko
Adjudicator
Taras Denysenko
Adjudicator
Taras Denysenko.
Master of Ceremonies
Luis Dettling
Adjudicator
Alex Dokule
Adjudicator
James Dutton
Master of Ceremonies
Jessica Dutton
Adjudicator
Gary Edwards
Adjudicator
Rio El-Asir
Adjudicator
Britt Evans
Adjudicator
Barbara Ferchuk
Adjudicator
Barbara Firrincieli
Floor Coordinator
Daniele Gallaro
Adjudicator
Sheryle Gallivan
Adjudicator
Christina Garced Mora
Adjudicator
CariJo Garcia
Adjudicator
David Garofolo
Adjudicator
Ingvar Geirsson
Adjudicator
Urs Geisenhainer
Adjudicator
Safwat Gerges
Adjudicator
CJ Gomez
Adjudicator
JennyLynn Gomez
Adjudicator
Roberto Gonzalez
Adjudicator
Roberto Gonzalez.
Chairman
Sharon Gorrell
Floor Coordinator
Daniel Haddad
Adjudicator
Frederic Havez
Digital Media
Karen Hermanson
Scrutineer
Paul Hermanson
Master of Ceremonies
Daniel Heroux
Adjudicator
Rudy Homm
Adjudicator
Catlin Hoskin
Floor Coordinator
Leisa Howard
Adjudicator
Joe Howard
Adjudicator
Ivan Iacobbe
Floor Coordinator
Anita Imberti
Adjudicator
Oksana Ivanova
Adjudicator
Sandra Jablonska
Adjudicator
William Jacobsen.
Chairman
William Jacobsen
Adjudicator
Shannon Jensen
Adjudicator
Shane Jensen
Adjudicator
Maria Johnson
Adjudicator
Shirley Johnson
Adjudicator
Hunter Johnson
Chairman
Tara Johnston
Area Assistant Chairperson
Ellen Jonas
Adjudicator
Katia Kanevskaya
Adjudicator
Danila Kartashov
Adjudicator
Nuria Kartashov
Adjudicator
Fred Kaviani
Adjudicator
Agnes Kazmierczak
Adjudicator
John Kimmins
President
Tonia Kosovich
Adjudicator
Michela Laureti
Floor Coordinator
Michael Le
Adjudicator
Anton Lebedev
Adjudicator
Andrea Leone
Adjudicator
Mark Lightner
Area Chairperson
Hunter Lisle
Adjudicator
Cynthia Long
Adjudicator
Robert Long
Chairman
Bobby Long
Music
Iveta Lukosiute
Adjudicator
Chris Lynam
Master of Ceremonies
Daisey Lynam
Adjudicator
Jenny Lynn-Gomez
Adjudicator
Lisa MacLaggan
Adjudicator
Laura Magosso
Floor Coordinator
Desiree Mainous
Scrutineer
Nick Manzo
Adjudicator
Claudia Marshall
Adjudicator
Claudia Marshall.
Organizer
Tommaso Matteuzzi
Master of Ceremonies
Justin McClendon
Adjudicator
Danette McCraw
Adjudicator
Gary McDonald
Adjudicator
Candice McKenzie
Floor Coordinator
Candace McKenzie
Adjudicator
Christy Melgoza
Adjudicator
Chris Michaels
Master of Ceremonies
Joanne Middonte
Adjudicator
Brent Thomas Mills
Music
Susan Mitsui
Adjudicator
Michael Mitsui
Adjudicator
Leo Mora
Adjudicator
Jimmy Mulligan.
Master of Ceremonies
Jimmy Mulligan
Adjudicator
Tom Murdock
Vice President
Arthur Murray International, Inc.
Organizer
Gherman Mustuc
Adjudicator
Marianne Myers
Adjudicator
Richard Myers
Adjudicator
Amy Novotny
Event Steward
Carolina Orlovsky
Adjudicator
Mario Ornelas.
Master of Ceremonies
Vanessa Ornelas
Scrutineer
Bryant Ornelas
Event Steward
Mario Ornelas
Adjudicator
Christopher Panasuk
Adjudicator
Thomas Papkala
Adjudicator
Melanie Perkovich
Adjudicator
Mark Perkovich
Adjudicator
Peter Perzhu
Adjudicator
Alexandra Perzhu
Adjudicator
Georgetta Platt
Adjudicator
Unique Platt
Area Assistant Chairperson
Chante Platt
Adjudicator
Steve Platt
Adjudicator
Debbi Posti
Adjudicator
Bob Powers
Adjudicator
Lillian Powers
Scrutineer
Daisy Ramirez
Adjudicator
Daisy Ramirez.
Event Steward
Victoria Regan
Adjudicator
Rodney Rett
Vice President
Amanda Reyzin
Adjudicator
Sam Richey
Event Steward
Hannah Richey
Event Steward
Joshua Rivera
Floor Coordinator
Philip S. Masters
Chairman
Gloria Sainz
Adjudicator
Daniele Scalise
Chairman
Giuliano Scarpati
Adjudicator
Augusto Schiavo
Area Chairperson
Brigita Schiavo
Adjudicator
Volker Schmidt
Adjudicator
Marika Selli
Adjudicator
Joey Sena
Adjudicator
Lynn Sevick
Adjudicator
Lynda Smith
Adjudicator
Wayne Smith
Vice President
Brent Smith
Adjudicator
Leslie Spearin
Adjudicator
John Speros
Scrutineer
Irene Stanciu
Adjudicator
Jonathan Stangel
Area Assistant Chairperson
Zack Stevens
Adjudicator
Zack Stevens.
Organizer
Olga Struk
Adjudicator
Eddie Stutts
Adjudicator
Crissy Swartz
Floor Coordinator
Alessandro Tataranni
Adjudicator
Flavia Tataranni
Adjudicator
Kimberly Taylor
Adjudicator
Leonard Theiss
Adjudicator
Mark Theiss
Bianca Tonizzo
Adjudicator
Vicente Torremade
Adjudicator
Travis Tuft
Adjudicator
Jaimee Tuft
Adjudicator
Morris Vaccarella
Adjudicator
Vicki Venka
Adjudicator
Mattia Venturelli
Chairman
Valentina Vinciguerra
Adjudicator
Vasily Vlasov
Adjudicator
Marina Vlasova
Adjudicator
Mark Weiss-Frogmouth Productions
Technical and Lighting Design
Frantsiska Yordanova
Adjudicator
Gabriela Young
Adjudicator
Judit Zambo
Floor Coordinator
Francesca Zecchini
Scrutineer
Oksana Zolotarevskaya
Adjudicator

Your Profile needs to be linked to a Studio